W dniach 27.04, 28.04, 3.05, 5.05.2019r. odbyły się turystyczne Imprezy na Orientację pn. Rodzinny Puchar Sezonu Lublin w Marszach na Orientację.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, wspaniałą atmosferę, uczciwą rywalizację, dzielne pokonywanie trudów- w dzień i w nocy.

I zapraszam na kolejne Imprezy na Orientację- zarówno turystyczne (najbliższe już 8-go czerwca w okolicach Garbowa, także z trasami rodzinnymi) jak i sportowe

Zapraszamy również do naszej grupy na facebook'u: https://www.facebook.com/groups/orienteeringlublin/

Wyniki końcowe (kategorie TP i TZ po 4-ch rundach)Wziąć w niej udział będą mogły zespoły rodzinne (z dziećmi w składzie, do 5 osób), które wcześniej zgłoszą się do organizatorów Sezonu Lublin.

Imprezy, z łączną klasyfikacją do której zaliczać się będą 2 najlepsze starty, odbędą się:

-w Starym Lesie (Gaju) koło Lublina (trzy pierwsze edycje). Na uczestników czekać będziemy na polance w północno- wschodniej części lasu (przy ul. Stary Gaj, dojazd od ul. Janowskiej).

-w Lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim (ostatnia edycja, 05.05.2019r.), wiata przy Zalewie, obok leśniczówki. UWAGA samochody parkujemy na parkingu (piaszczystym) przy pętli autobusowej przy ul. Osmolickiej; stamtąd należy dojść do wiaty ok. 200m (kierujemy się za drogowskazami "Punkt edukacji leśnej "Dąbrowa"").


Wyświetl większą mapę

W dniu 28.04.2019r. impreza ma charakter wieczorowy (zaczynamy o 19.30- niezbędne latarki!), w pozostałe dni sekretariat zaczyna pracę o 9.00 (27.04- specjalne szkolenie dla początkujących) lub 9.30.

Startować można  w dwóch kategoriach- dla początkujących i zaawansowanych; kategoria początkujących będzie posiadała specjalne oznakowanie tras utrudniające zgubienie się. W trakcie cyklu składy drużyn nie powinny się zmieniać.

UWAGA! Z powodu suszy ogniska w Starym Lesie (Gaju) nie odbędą się!

Wyniki końcowe (kategorie TP i TZ po 4-ch rundach)


Jak dotrzeć do bazy Imprezy w Starym Lesie (Gaju)?

Wjeżdżając w ulicę Janowską z ul. Nadbystrzyckiej przejeżdżamy pod remontowanym wiaduktem kolejowym (ostre zakręty), a następnie wjeżdżamy na górkę. Na jej szczycie, mniej więcej na wysokości przystanku autobusowego, skręcamy w prawo w drogę gruntową. Po kilkudziesięciu metrach przejeżdżamy na niestrzeżonym przejeździe przez tory kolejowe (ostrożnie!) i dalej tą drogą robiącą lekkie zakręty jedziemy między torami (po lewej) a ogródkami działkowymi (po prawej). Po ok. 500 metrach dojeżdżamy do narożnika lasu i skręcamy w lewo. Jedziemy dalsze ok. 300 metrów (mając las po prawej stronie) i dojeżdżamy do skrzyżowania dróg gruntowych i pozostałości szlabanu. Tu parkujemy na poboczu i za szlabanem (albo jego pozostałościami) natrafiamy na bazę imprezy :-)


Poprawiony (niedziela, 05 maja 2019 18:39)