szlak rowerowy po Gminie Konopnica

 

Szlak (koloru czarnego) zaczyna się w Lublinie, w dwóch miejscach: przy skrzyżowaniu ulicy Kraśnickiej i Raszyńskiej (naprzeciw pętli trolejbusowo- autobusowej) oraz na ul. Cienistej, przy moście na rz. Bystrzycy (tam początek swój bierze także szlak po Gminie Niedrzwica Duża)

Prezentuje walory Gminy Konopnica i najbliższych okolic (Grodzisko z IX-X w., rez. przyrody (leśny) Stasin, lotnisko w Radawcu, kościoły, cmentarze), dając ciekawą możliwość tworzenia wypraw rowerowych z południowej części Lublina (rejon Zalewu Zemborzyckiego, węzeł ze szlakiem do Niedrzwicy Kościelnej) oraz z okolic ul. Kraśnickiej.

Długość szlaku: 30 km

Nawierzchnia: większość to nawierzchnie asfaltowe, o dobrym stanie, na większości odcinkach o niskim natężeniu ruchu. Pozostałe to nawierzchnie naturalne, częściowo utwardzone. Kilkukilometrowy odcinek leśny (Las Stary Gaj, z rezerwatem Stasin).

Oznakowanie: standardowe znaki szlaku (kodeks drogowy, grupa "R"). Malowane (słupy, drzewa) naklejane i mocowane do słupków. Dodatkowo: kilkanaście drogowskazów, 2 tablice ze schematami, tablica informacyjna o grodzisku (makieta - rekonstrukcja)

Data wykonania: technika malarska - marzec 2009, tablice, drogowskazy, znaki - czerwiec 2009.

 

więcej o szlaku:

http://szlaki.lublin.pl/szlakirowerowe/garbowpolnoc.html

Poprawiony (piątek, 23 kwietnia 2010 09:14)