W dniach 29.04, 1.05, 3.05, 5.05 oraz 06.05.2018r. odbędą się turystyczne Imprezy na Orientację pn. Rodzinny Puchar Sezonu Lublin w Marszach na Orientację.


Wziąć w niej udział będą mogły zespoły rodzinne (z dziećmi w składzie, do 5 osób), które wcześniej zgłoszą się do organizatorów Sezonu Lublin i podadzą dane do ubezpieczenia (min. 3 dni przed imprezą).

Imprezy, z łączną klasyfikacją do której zaliczać się będą 3 najlepsze starty, odbędą się:

-w Starym Lesie (Gaju) koło Lublina (cztery pierwsze edycje). Na uczestników czekać będziemy na polance w północno- wschodniej części lasu (przy ul. Stary Gaj, dojazd od ul. Janowskiej).

-Lesie Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim (ostatnia edycja, 06.05.2018r.), wiata przy Zalewie, obok leśniczówki. UWAGA samochody parkujemy na parkingu; stamtąd należy dojść do wiaty ok. 200m.

W dniach 1.05 oraz 3.05.2018r. imprezy mają charakter wieczorowy (zaczynamy o 19.30- niezbędne latarki!), w pozostałe dni sekretariat zaczyna pracę o 9.00 (29.04- specjalne szkolenie dla początkujących) lub 9.30.

Startować można  w dwóch kategoriach- dla początkujących i zaawansowanych; kategoria początkujących będzie posiadała specjalne oznakowanie tras utrudniające zgubienie się. W trakcie cyklu składy drużyn nie powinny się zmieniać.

Na zakończenie każdej imprezy odbędzie się ognisko (własny prowiant).

Wyniki końcowe, a więc po piątej rundzie

Jak dotrzeć do bazy Imprezy w Starym Lesie (Gaju)?

Wjeżdżając w ulicę Janowską z ul. Nadbystrzyckiej przejeżdżamy pod wiaduktem kolejowym (ostre zakręty) [patrz ważna uwaga poniżej!], a następnie wjeżdżamy na górkę. Na jej szczycie, mniej więcej na wysokości przystanku autobusowego, skręcamy w prawo w drogę gruntową. Po kilkudziesięciu metrach przejeżdżamy na niestrzeżonym przejeździe przez tory kolejowe (ostrożnie!) i dalej tą drogą robiącą lekkie zakręty jedziemy między torami (po lewej) a ogródkami działkowymi (po prawej). Po ok. 500 metrach dojeżdżamy do narożnika lasu i skręcamy w lewo. Jedziemy dalsze ok. 300 metrów (mając las po prawej stronie) i dojeżdżamy do skrzyżowania dróg gruntowych i szlabanu. Tu parkujemy na poboczu i za szlabanem (albo jego pozostałościami) natrafiamy na bazę imprezy :-)

UWAGA! w związku z przebudową linii kolejowej opisany wyżej skręt z ul. Janowskiej może być zamknięty. Należy wtedy poruszać się zgodnie z oznakowanym objazdem.

UWAGA (2) w związku z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem kolejowym, do ulicy Janowskiej można dotrzeć (jadąc od centrum) ulicami: Diamentową, Romera, Nałkowskich, Żeglarską. W związku z tym na dojazd należy zarezerwować więcej czasu. PS w dniu 29.04.2018r. przejazd pod wiaduktem był jednak możliwy.Poprawiony (niedziela, 06 maja 2018 18:12)